Пародонтоз являється незапальним хронічним захворюванням тканин, які оточують зуб: ясен, періодонта, цементу, альвеолярних відростків.

Характеризується атрофією окремих ділянок пародонту, склеротичними змінами кісткової тканини, що приводять до оголення шийок зубів. Особливість даного захворювання – в повільному розвитку і відсутності больового синдрому, що нерідко відтягує звернення пацієнта до стоматолога. Однак при відсутності своєчасного лікування пародонтоз поступово призводить до розхитування зубів і патологічного підвищення їх чутливості.

Симптоми пародонтозу

Небезпека даного захворювання полягає в тому, що починається воно безсимптомно, а пацієнт помічає його поява лише при помітному зменшенні обсягу тканин навколо зуба. Найчастіше патологічний процес приховують зубні камені, які щільно прилягають до шийок зубів, і діагноз стає очевидним лише після їх видалення.

Ступінь прояву симптомів залежить від стадії захворювання. В цілому ж очевидними ознаками пародонтозу є:

 • оголення шийки зуба і коренів;
 • блідий відтінок ясен;
 • підвищення чутливості зубів до холодного, гарячого, солоного;
 • дефекти зубної емалі і зміна її кольору;
 • склероз кісткової тканини (особливо помітний на рентгенівських знімках);
 • візуальне збільшення міжзубних проміжків;
 • свербіж в області ясен;
 • розхитування зубів.

Відзначимо, що для пародонтозу в основному не характерні кровоточивість ясен, запальні процеси і утворення ясенних кишень, хоча на пізній стадії не виключені і ці симптоми.

Причини пародонтозу

Медицина не називає точні причини даної патології, так як вона багато в чому носить системний характер. Це можуть бути різні процеси в організмі, що викликають розсмоктування ясна, кісткової тканини. Зокрема, сприяти розвитку пародонтозу може атеросклеротическое порушення кровообігу в щелепної і сонної артерії, що живлять пародонт. Або проблеми з обміном речовин, що призводять до порушень обмінних процесів в слизових ротової порожнини. Важливий і спадковий фактор.

Проте, відомі найпоширеніші причини захворювання:

 • дефекти прикусу;
 • травми пародонту;
 • порушення гігієни рота;
 • недолік в організмі вітамінів, мінералів;
 • низький рівень імунітету;
 • ендокринні патології, які призводять до збоїв при виробленні гормонів;
 • захоплення шкідливими звичками;
 • неврологічні проблеми.

Примітно, що зубний камінь, який нерідко утворюється при пародонте, є більш наслідком, ніж причиною хвороби.

Види і стадії пародонтозу ясен

Хвороба може приймати хронічну або гостру форму. А в залежності від поширення патології виділяють наступні види пародонтозу:

 • локалізований пародонтоз – з оголенням зубних шийок на певній ділянці щелепи;
 • генералізований пародонтоз – з характерними симптомами протягом усього зубного ряду.

Захворювання може розвиватися роками, тому в стоматології прийнято ділити його розвиток на кілька стадій.

Початкова. Ледь помітні зміни в тканинах пародонта, визначити які може тільки фахівець.

Перша. Незначне опущення ясен. Зуби зрідка реагують на холодне, гаряче.

Друга. Значне оголення шийок зубів, підвищення їх чутливості, поява міжзубних щілин, а на деяких ділянках – цементу замість емалі.

Третя. Опущення ясен більш ніж на 50%. Прийом їжі часто викликає неприємні відчуття. Зуби поступово починають розхитуватися.

Четверта. Запущене захворювання з опущеними ясна більш ніж на 65%. Зуби розхитані, що заважає приймати їжу і розмовляти. На рентгені помітно, що їх утримує в кістки лише верхівка.

Лікування пародонтозу в кліниці «Новітня Стоматологія»

Основне завдання фахівців «Новітної Стоматології» – зберегти ваші зуби і поліпшити стан і функціональність зубощелепної системи. Для успішного лікування симптомів пародонтозу наш стоматолог повинен виявити причину патологічного руйнування пародонту. Для цього ми пропонуємо консультації лікарів загальних і суміжних спеціальностей, а також розробляємо індивідуальну програму обстежень для кожного пацієнта.

Для того щоб усунути подальший розвиток захворювання, фахівець «Новітньої Стоматології» проведе заходи щодо усунення джерел інфекції, професійному чищенню ротової порожнини ультразвуком, за допомогою апарату Air Flow, доданими лазером Opus 5 і Velur S9. Потім вам запропонують ефективну терапію найбільш ефективними імпортними препаратами, вітамінно-мінеральними комплексами, що сприяють загоєнню і зміцненню пародонту. У нашому арсеналі – сучасні фізіотерапевтичні процедури, апаратний масаж ясен.

Якщо рухливість зубів вже досягла значній мірі, ми запропонуємо на вибір декілька видів якісних знімних протезів, які надійно збережуть ваші природні зуби.

Також в «Новітня Стоматологія» Ви отримаєте детальні рекомендації щодо підтримки гігієни рота для перешкоджання розвитку патології пародонту.

Якщо ви шукаєте в Кієві на Березняках якісну стоматологічну клініку і фахівця з високою кваліфікацією, який вирішить ваші проблеми з пародонтозу, звертайтеся в «Новітню Стоматологію». Запишіться на консультацію за допомогою форми зворотного зв’язку на сайті або за телефонами: (044) 550 52 29 / (095) 589 55 22 / (098) 589 55 22 / (093) 589 55 22

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *